Miód Manuka MGO 400to produkt o wysokiej zawartości methyloglyoxalu (MGO) na poziomie 400.

Manuka (Leptospermum scoparium) to gatunek krzewu występujący wyłącznie w Nowej Zelandii – jednym z najczystszych miejsc na świecie. Z nektaru tych właśnie krzewów powstają miody manuka.

To, co wyróżnia miody manuka, to wysoka zawartość substancji aktywnej methyloglyoxalu określanej jako MGO. Dzięki niej właśnie miody manuka są tak wartościowe.

Miód manuka wzmacnia odporność organizmu i wykazuje działanie antybakteryjne. Im wyższy wskaźnik MGO, tym działanie to jest silniejsze. Miody o zawartości MGO powyżej 100 działają także przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo.

Dobroczynne działanie krzewów manuka odkryli już Maorysi – rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii i wykorzystywali je w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i moczowego, jako środek przeciwgorączkowy i uspokajający.

Badania naukowe potwierdziły lecznicze właściwości krzewów Leptospermum scoparium. Z tego względu miody manuka polecane są w leczeniu wielu schorzeń m. in. przewodu pokarmowego, chorób skóry, przeziębienia, grypy, są także jako środek ogólnie wzmacniający.

 

Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry
Captcha

Miód Manuka 400+ 250g Manuka Health New Zeland

  • Kod produktu: NN3435
  • Dostępność: Na stanie
  • 140,00zł